pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

Dom

Idealna kuchnia – zamów meble na wymiar

Idealna kuchnia – zamów meble na wymiar

Idealnie zaprojektowane wnętrze to nie tylko dobór odpowiedniej kolorystyki i stylu mebli, ale także jak najbardziej ergonomiczny układ i wymiary szaf, szafek i komód. Każdy z mebli kuchennych powinien pełnić swoją funkcję jednocześnie dobrze komponując się z innymi detalami w pomieszczeniu nie tylko pod względem wyglądu, ale także kształtu, szerokości i wysokości. Całość powinna dawać wrażenie bardzo dobrze przemyślanej i zaprojektowanej kompozycji, która przez lata będzie spełniać oczekiwania użytkowników. 

Zamów meble na wymiar

Wybór mebli do domu czy do mieszkania przy obecnej szerokiej ofercie producentów i sklepów wydaje się nie być niczym trudnym, jednak jedynie meble wykonane na zamówienie i zrobione na wymiar dają gwarancję jakości, funkcjonalności i stylu jaki lubimy. Producenci mebli wykonywanych na zamówienie gwarantują możliwość wybrania dowolnej kolorystyki i stylu, ale przede wszystkim najwyższą jakość surowców i solidne rzemiosło, dzięki czemu meble są trwałe i mogą służyć naprawdę długo.

Meble kuchenne na zamówienie

Zamawiając meble kuchenne na wymiar w https://www.fabrykamebli.pl/ warto dobrze określić swoje oczekiwania co do ich funkcji w perspektywie kolejnych lat. Dzięki dobrze przemyślanej koncepcji bez względu na rozmiary kuchni odpowiednio przygotowane meble zapewnią wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, będą idealnie wkomponowane w kształt pomieszczenia lub wnęki kuchennej, przy czym w przypadku urządzania wnęki kuchennej mogą też doskonale współgrać z wyposażeniem przylegającego do niej pokoju. Projekt mebli w przypadku mebli na wymiar to połączenie wiedzy i doświadczenia wykonawcy z naszymi oczekiwaniami co do każdego szczegółu. 

Dowolny styl i kolorystyka

Szeroki wybór kolorystyki, jakie oferuje firma produkująca meble na zamówienie daje naprawdę duże możliwości aranżacyjne. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się meble kuchenne z jasnymi frontami. Ciemniejszy kolor mebli sprawdzi się w dużych kuchniach. Warto jednak pamiętać, że w przypadku kuchni wykonywanych na zamówienie istnieje możliwości wymiany frontów na inne po jakimś czasie. W ten sposób można szybko i bez dużego nakładu kosztów odświeżyć wygląd wnętrza lub nieco zmienić jego styl. Producenci mebli pod wymiar oferują nie tylko meble, które są ładne, ale także najwyższej klasy zawiasy, szyny do szuflad czy uchwyty do szafek, dzięki czemu możemy mieć pewność co do ich funkcji.

Funkcje mebli kuchennych

Projektując układ szafek dolnych i górnych warto wziąć pod uwagę to, co dokładnie chcemy w nich przechowywać i do których szafek potrzebny nam będzie stały dostęp, a które używane będą sporadycznie.  Do wyboru mamy różne sposoby otwieranie drzwiczek – tradycyjnie na boki lub uchylne. Szafki kuchenne dolne mogą być wyposażone w dowolną ilość półek lub szuflad. Drobne przedmioty – na przykład sztućce, otwieracze do konserw czy serwetki wygodniej przechowuje się w szufladach. Wygodną opcją jest także umieszczenie talerzy i kubków w głębokiej szufladzie, którą można wygodnie wysuwać, żeby mieć dostęp do wszystkich znajdujących się w niej naczyń.

Wygoda codziennego użytkowania

Zamawiając meble na wymiar możemy na etapie projektowania zadecydować o tym, jaki układ szafek i jakie funkcje sprawią, że będzie nam się korzystało z nich naprawdę wygodnie. Dotyczy to odpowiedniej wysokości szafek i braku konieczności schylania się do niżej położonych półek czy też optymalnego układu szuflad, które mają jednocześnie wygodną funkcją domykania się. Ważna jest odpowiednia wysokość czy szerokość cokołów mebli lub wygodnych nóżek. Warto wziąć pod uwagę możliwość zaprojektowania i wkomponowania w całość szafek narożnych, które są świetnym sposobem na jak najpełniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Meble na zamówienie

W zależności od układu mebli producent może zaoferować idealnie dopasowane blaty pasujące stylem do frontów szafek. Zwykle wybiera się jaśniejszy blat niż kolor szafek, ale tutaj przede wszystkim znaczenie ma to, co nam się podoba. Blaty będą miały odpowiedni kształt i wymiar. Producent mebli na wymiar wykona na zamówienie także mebel do zabudowy lodówki, piekarnika czy mikrofalówki w zależności od potrzeb. Możliwe jest także zamówienie mebli wyspowych do każdego typu kuchni. Mebel wyspowy może być wyposażony w szuflady lub półki.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij