pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

Dom

Na co zwracać uwagę wybierając nowoczesne donice ogrodowe?

Na co zwracać uwagę wybierając nowoczesne donice ogrodowe?

Jeśli brakuje nam pomysłu na udekorowanie ogrodu i nadanie mu charakteru, nie powinniśmy mieć wątpliwości, co do tego, że nowoczesne donice ogrodowe mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, nie każda będzie jednakowo udanym zakupem. Warto więc zadać sobie pytanie o to, na co zwracać szczególną uwagę szukając tych najbardziej odpowiednich.

Donice ogrodowe – najważniejsze parametry

Jeszcze zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, jaki typ donic podoba się nam najbardziej, powinniśmy przeanalizować zarówno wielkość roślin, jak i ich wymagania. Rozmiary donicy nie zależą, niestety, jedynie od naszych indywidualnych preferencji. Nie mniej ważne jest przecież to, że rośliny, które do nich trafiają, muszą dobrze się w nich czuć. Nie brakuje kwiatów, które tylko w dużej donicy będą intensywnie kwitnąć, choć wiele jest takich, które nie potrzebują aż tak imponującej przestrzeni.
Nie bez znaczenia jest i to, że donice do ogrodu nie zawsze są wykorzystywane do umieszczania w nich roślin, które przez cały rok mogą przebywać na otwartej przestrzeni. Bardzo często, po zakończeniu sezonu letniego konieczne staje się przeniesienie donic do zamkniętego pomieszczenia. Sami najlepiej wiemy, jakimi możliwościami lokalowymi dysponujemy. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której zimą nie mamy co zrobić z donicami.

Rodzaje nowoczesnych donic ogrodowych

Może się wydawać, że drewno nie jest materiałem kojarzonym z nowoczesnością. Tymczasem wiele pięknych donic przygotowanych właśnie z myślą o nowoczesnym ogrodzie, to donice drewniane. Ich największą zaletą jest to, że doskonale komponują się z roślinnością, którą możemy spotkać w ogrodzie. Nie bez znaczenia jest jednak ich różnorodność. Nasze koncepcje dotyczące wyglądu ogrodu mogą znacząco różnić się, sięgając po donice ogrodowe możemy jednak liczyć zarówno na rozwiązania imponujące ze względu na swoją wielkość, jak i nieduże.
Oczywiście, drewno nie jest jedynym materiałem, którym powinniśmy się zainteresować. Nie mniej ciekawe są modele wykonane z plastiku. Są one tańsze niż ich drewniane odpowiedniki. Zwracają jednak na siebie uwagę również dlatego, że są oryginalne ze względu na swoją konstrukcję i bogate kolorystycznie. To znakomite rozwiązania wtedy, gdy chcemy, aby nasz ogród zmienił nieco charakter, stał się żywszy i bardziej radosny. W cenie pozostają także betonowe donice ogrodowe – stabilne, masywne i niezwykle stylowe. Decydując się na nie należy jednak pamiętać o pewnym ograniczeniu. Są dość ciężkie, dobrze jest więc umieszczać w nich przede wszystkim te rośliny, które można trzymać poza domem przez cały rok.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.