pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

Dom

Nietypowe altany ogrodowe – oryginalne pomysły i inspiracje

Nietypowe altany ogrodowe – oryginalne pomysły i inspiracje

Coraz więcej osób buduje dom, a przy domu powstaje ogród. Ogród ma być miejscem, które sprzyja relaksowi. Warto zatem stworzyć na nim przytulny klimat. Obowiązkowym elementem wystroju jest altana ogrodowa. Oczywiście można kupić gotowe altany i pawilony ogrodowe lub stworzyć je samodzielnie. W ostatnim czasie więcej osób zastanawia się nad nietypowymi budowlami, które będą nie tylko praktyczne, ale także nieco egzotyczne czy nawet ekstrawaganckie.

Dlaczego altana ogrodowa jest taka ważna?

Duża część osób pragnie się wyróżnić, dlatego szuka nowych i ciekawych inspiracji i pomysłów na zaaranżowanie ogrodu. Oczywiście najważniejszym elementem jest altana, w której spędza się czas, biesiadując czy czytając książkę. W altanie musi być miejsce dla całej rodziny oraz dla gości, którzy co jakiś czas będą wpadać w odwiedziny. Należy zadbać o odpowiedniej wielkości stół i krzesła, których nie może zabraknąć.

Dobrze jest, aby przynajmniej część altany była zabudowana i chroniła przed deszczem i wiatrem. Dzięki temu będzie można spędzić letni czas w ogrodzie nawet podczas deszczowej aury. Oczywiście konstrukcja musi być solidna, odporna na warunki atmosferyczne i wytrzymała na silne podmuchy wiatru. Dobrze też, aby pięknie się prezentowała i zachwycała.

Nietypowe altany ogrodowe – pomysły

Duża część osób szuka nowatorskich rozwiązań, jeśli chodzi o altany ogrodowe. Z racji tego producenci wyszli naprzeciw tym oczekiwaniom i oferują ciekawe nietypowe altany ogrodowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się altany futurystyczne. Przeszklona kopuła, która wygląda jak statek kosmiczny czy pojazd z filmu fantastycznego spodoba się wszystkim, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania. Osoby lubiące styl orientalny na pewno zwrócą uwagę na altanę z plecionki. Jest to bardziej miejsce do wypoczynku i relaksu, aczkolwiek można także w niewielkim gronie spędzić wspaniały wieczór w tym nieco mistycznym domku. Szczególnie dzieciom spodoba się altanka na drzewie, którą można urządzić na wiele sposobów. Jest to świetnie miejsce, aby schować się przed wszystkimi i w ciszy odpocząć od zgiełku i hałasu słuchając jedynie śpiewu ptaków. Dla fanów nowoczesnych rozwiązań polecana jest prosta i minimalistyczna konstrukcja wykonana z drewna częściowo przeszklona. Taka altanka z pewnością będzie doskonałym schronieniem przed wiatrem i upałem.

Nietypowa altana ogrodowa nie musi wcale wyglądać inaczej. Można wybrać zwykły pawilon ogrodowy, ale ustawić go lub przyozdobić nietypowymi dekoracjami. Może to być altana otoczona dużą ilością zieleni lub wokół niej mogą stać piękne figury rodem ze średniowiecza.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.