pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

Budownictwo

Norton Saint Gobain – francuskie materiały ścierne najwyższej jakości

Norton Saint Gobain – francuskie materiały ścierne najwyższej jakości

Norton Saint Gobain to francuskie przedsiębiorstwo, które posiada ponad 380 patentów i innowacji z zakresu szeroko pojętej obróbki ściernej materiałów. To światowy gigant, w którego ofercie znaleźć można wszystko, co potrzebne do pracy związanej z obróbką ścierną. Produkty oferowane przez markę wyróżniają się nie tylko świetną jakością, ale także innowacyjnością, której próżno szukać u innych producentów. Ofertę Norton Saint Gobain zdecydowanie warto więc poznać bliżej oraz przetestować wybrane produkty sygnowane logiem tej marki.

Norton Saint Gobain – światowy lider w dziedzinie obróbki ściernej

Norton Saint Gobain to obecnie jedno z największych przedsiębiorstw przemysłowych na całym świecie. Jest to francuska firma, która powstała przez kilkoma wiekami. Jej początki istnienia sięgają XVII w., a konkretnie 1665 r., kiedy to powstała firma Saint Gobain trudniąca się początkowo wyłącznie produkcją szkła. Z czasem oferta firmy uległa rozszerzeniu, a marka zaczęła oferować swoim klientom także produkty budowlane z różnych materiałów, w tym m. in. z plastiku, gipsu oraz wełny izolacyjnej.

W 1990 r. doszło do bardzo ważnego wydarzenia w dziejach marki, które całkowicie odmieniło jej charakter. To właśnie wtedy Saint Gobain połączyło się z amerykańską firmą Norton – uznanym specjalistą z zakresu produkcji materiałów ściernych. Marka Norton również miała niepozorne początki – działała od XIX w. jako niewielka fabryka, która specjalizowała się głównie w produkcji ceramiki. Z czasem, do oferty firmy dołączyła także świetnej jakości ściernica, która pozwalała na niezwykle precyzyjną, jak na tamte czasy, obróbkę metali. Wynalazek ten został opatentowany i zapoczątkował prężny rozwój firmy, która pod koniec XX w. była jednym z największych przedsiębiorstw z branży ściernej.

Oferta marki Norton Saint Gobain. Co firma ma do zaoferowania swoim klientom?

Przejęcie amerykańskiej firmy Norton przez francuskie przedsiębiorstwo Saint Gobain zaowocowało prężnym rozwojem marki. Do jej asortymentu dołączyły liczne rozwiązania z zakresu obróbki ściernej. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, co sprawia, że z oferty Norton Saint Gobain korzysta obecnie wiele przedsiębiorstw z praktycznie całego świata. Produkty sygnowane logiem marki znajdują bardzo szerokie zastosowanie we współczesnym biznesie – są wykorzystywane m. in. w budownictwie, przemyśle stalowym, metalowym, meblowym, drzewnym, maszynowym, medycznym i wielu innych.

Marka Norton Saint Gobain słynie przede wszystkim z wysokiej jakości i innowacyjności swoich wyrobów. W jej ofercie klienci znajdą zarówno bogaty wybór ultra wydajnych narzędzi do obróbki ściernej, materiałów ściernych i wiele innych produktów, które łączy charakterystyczna i wręcz legendarna już efektywność i skuteczność działania rozwiązań marki. Klienci, którzy poszukują najlepszych w swojej kategorii materiałów ściernych, zdecydowanie powinni więc bliżej zapoznać się z ofertą Norton Saint Gobain, która nie bez powodu jest powszechnie uznawana za lidera w swojej branży.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij