pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

Budownictwo

Płyty granitowe na podjazd

Płyty granitowe na podjazd

Podjazd przed domem powinien być wykonany tak, by zapewniał zarówno komfortowe warunki do przejazdu samochodem jak i chodzenia. Warto by jego walory wizualne były też odpowiednie, tak by pasował do wystroju ogrodu i fasady domu. Jeżeli te warunki będą spełnione, możemy być pewni że wygląd naszego podwórka będzie zdecydowanie ciekawszy i bardziej spójny. W ostatnich latach płyty na podjazd coraz częściej wykonywane są nie z szarego betonu, ale z materiałów takich jak choćby granit. Wypiera on też coraz bardziej kostkę brukową, niesamowicie popularną w latach dziewięćdziesiątych i na początku lat dwutysięcznych.

Podjazd z granitu – walory użytkowe

Tytułowy materiał zazwyczaj wykorzystywany jest do ozdobnego wykończenia kominków bądź innych elementów salonu. Zapewne zauważyliśmy, że jest bardzo śliski w dotyku. Czy sprawdzi się więc na przydomowym podjeździe do garażu? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Płyty na podjazd wykonane są w nieco innej technologii niż te elementy granitowe, które służą jako wykończenie wnętrz. Ich struktura jest chropowata, dzięki czemu zapewniają doskonałą przyczepność dla opon samochodu. Trzeba więc przyznać, że ich walory użytkowe są całkiem przyzwoite. Dodatkowo nie ryzykujemy wywróceniem się, gdy zimą będziemy chodzić po tak wykonanym podjeździe lub ścieżce prowadzącej od płotu do drzwi wejściowych. Dodatkowo pod płytami na podjazd można bez kłopotów stosować maty grzewcze, które pozwolą nam na łatwe usunięcie śniegu w okresie zimowym, bez ręcznego odśnieżania.

Walory wizualne granitowego podjazdu

To jednak wciąż nie wszystkie zalety, jakie mają granitowe podjazdy. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę walor wizualny. Granit jest materiałem mocno połyskującym, stąd płyty na podjeździe będą pięknie odbijać kolory otoczenia. Sprawi to, że doskonale wtopią się w otaczający krajobraz, co ma bardzo duże znaczenie jeżeli cenimy estetykę i harmonię wokół siebie. W handlu możemy znaleźć bardzo szeroką ofertę płyt granitowych do stosowania na zewnątrz, dzięki czemu z pewnością dobierzemy idealnie pasujące do naszego ogrodu. Można za ich pomocą wykonać nie tylko sam podjazd do garażu, ale również ścieżki i chodniki wokół domu. Jednocześnie płyty na pojazd wykonane z granitu nie są drogie, a ich trwałość sięga nawet ponad pięćdziesięciu lat. Wykorzystując je z pewnością nadamy niepowtarzalnego charakteru naszemu domostwu, jednocześnie zapewnimy bezpieczny i przyczepny podjazd do garażu. Warto skorzystać z szerokiej oferty płyt dostępnych online.

Udostępnij