pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

Dom

W jaki sposób dbać o swoje domowe rośliny?

W jaki sposób dbać o swoje domowe rośliny?

Rośliny doniczkowe od dłuższego czasu przeżywają swój istny renesans. W latach 90. nie można było wyobrazić sobie jakiegokolwiek wnętrza bez roślinnych towarzyszy, teraz jest zdecydowanie podobnie. Wbrew pozorom rośliny nie wymagają dużej wiedzy na temat ich pielęgnacji – choć oczywiście wśród zielonych roślin doniczkowych znajdują się mniej lub bardziej wymagające osobniki. Chcąc zapewnić swoim roślinom optymalny wzrost warto zaopatrzyć się w dobrej jakości produkty, które są dostępne między innymi w sklepach internetowych z asortymentem roślinnym. Mowa tutaj o dobrej jakościowo ziemi, odpowiednim nawozie do konkretnych roślin czy o ukorzeniaczu Clonex, który pozwoli na ukorzenienie się nowych pędów.

Jak odpowiednio pielęgnować rośliny doniczkowe?

Rośliny domowe wymagają odpowiedniego podlewania i regularnego nawożenia. Warto je także przesadzać – mniej więcej raz na 2-3 lata, choć młodsze osobniki mogą wymagać corocznej zmiany doniczki na większą. Część kwiatów doniczkowych można z powodzeniem rozmnażać w domowych warunkach i tym samym zwiększać swoją kolekcję kwiatów lub odsprzedawać ewentualne nadwyżki. Doskonale w tym celu sprawdza się m.in. Clonex, który ułatwia roślinom wypuszczenie nowych korzeni i jest stymulatorem wzrostu pobudzającym kwiat do zwiększenia swojej wielkości. Dzięki takiemu specyfikowi proces tworzenia nowej rośliny jest zdecydowanie łatwiejszy i praktycznie skazany na powodzenie w każdych warunkach. Stosowanie preparatu, jakim jest Clonex jest bardzo proste, przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że jest on w łatwym do aplikacji żelu. Produkt ten sprawdzi się również doskonale, aby pobudzić roślinę do wytwarzania nowych szczepek.

Dlaczego warto posiadać rośliny w domu?

Niewątpliwie rośliny domowe to nie tylko jeden z ciekawych sposobów na urozmaicenie wnętrza, ale przede wszystkim liczne korzyści dla zdrowia. Rośliny korzystnie wpływają na psychikę, gdyż kolor zielony relaksuje, a pielęgnacja roślin jest bardzo dobrym sposobem na znalezienie swojej własnej pasji. Dodatkowo każda roślina odgrywa ważną rolę w tworzeniu tlenu i usuwaniu szkodliwych związków z powietrza – kwiaty doniczkowe (szczególnie te z dużą ilości liści) świetnie oczyszczają powietrze. Nic więc w tym dziwnego, że kwiaty doniczkowe świetnie sprawdzą sie zraówno w salonie, jak również w sypialnii czy w pokoju dziecięcym. Inwestycja choć w jedną roślinę (a potem rozmnożenie pędów za pomocą np. środka do ukorzeniania roślin Clonex) to świetny sposób na stworzenie własnej dżungli w mieszkaniu.

Udostępnij