pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

Dom

Prześcieradło z gumką – jak je dobrać do materaca?

Prześcieradło z gumką – jak je dobrać do materaca?

Prześcieradła z gumką są przede wszystkim bardzo praktyczne, ponieważ pozwalają zachować ułożenie materiału we właściwej pozycji. Mogą wydawać się trudniejsze w zakładaniu, ale wystarczy nieco praktyki, aby docenić to rozwiązanie. W jaki sposób dobrać odpowiedni model do materaca? Podpowiadamy.

Czym charakteryzują się prześcieradła z gumką?

Prześcieradła z gumką zawierają wszytą gumkę, dzięki której założony materiał nie zsuwa się podczas spania i zachowuje pierwotną pozycję. Są one produkowane w określonych rozmiarach, przeznaczonych do łatwego zakładania na standardowe wymiary materaców. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku osób, których sen przebiega niespokojnie. Prześcieradła wzmocnione gumką nie przesuwają się podczas zmiany pozycji ciała. Tym samym nie wymagają codziennego ścielenia łóżka. Zachowują nienaganny wygląd i jeśli już raz zdecydowaliśmy na zakup to później ciężko będzie wrócić do standardowych prześcieradeł. Wszystko dlatego, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Na rynku znajdziemy także bardzo szeroki wybór kolorów i stylów, więc z łatwością znajdziemy wymarzone prześcieradło.

Jak dobrać właściwy rozmiar prześcieradła z gumką?

W praktycznie każdym przypadku, prześcieradła z gumką zawierają szczegółowe informacje odnośnie rozmiaru łóżka lub materaca. Nie wszystkie jednak posiadają odpowiedni zapas materiału, który pozwala wygodnie je nałożyć. Warto wybrać model prześcieradła z zapasem około piętnastu lub dwudziestu centymetrów. Zwłaszcza w przypadku, jeśli dysponujemy grubym i ciężkim materacem. Niewłaściwie dobrany rozmiar może także doprowadzić do tego, że materiał będzie zbyt napięty, co nie będzie wyglądać estetycznie i skończy się to uszkodzeniem znajdującej się w środku gumki. Markowe modele prześcieradeł są pozbawione tej wady, więc warto przy zakupach zwracać na nie szczególną uwagę.

Z jakiego materiału wybierać prześcieradła z gumką?

Najlepszym wyborem są prześcieradła z gumką wykonane z bawełny. Materiał jest elastyczny, a przy tym bardzo dobrze przepuszcza powietrze. Tym samym nasze ciało oddycha w trakcie snu. Bawełna zalecana jest w każdej porze roku. Część osób może jednak odczuwać dyskomfort w trakcie wyjątkowo upalnego lata. W takim przypadku dobrą alternatywą może być prześcieradło wykonane z makosatyny bawełnianej. Materiał ten stworzony jest z delikatnej, ale bardzo wytrzymałej bawełny egipskiej. Nawet niewielka jego warstwa jest bardzo odporna na uszkodzenia, a przy tym daje on odczucie aksamitu, który kojarzony jest z przyjemnym chłodem.

Udostępnij