pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

Dom

Wanna przyścienna – jej zalety i zastosowanie

Wanna przyścienna – jej zalety i zastosowanie

Przyglądając się zwyczajom związanym z codziennymi zabiegami toaletowymi, można zauważyć, że nie każdy korzysta z prysznica. Prawdą jest, że o porannej porze, gdy śpieszymy się do pracy lub na ważne spotkanie może on być bardziej praktyczny. Jednak jeśli chodzi o wieczór i przyjemne odprężenie podczas kąpieli, to wanna będzie niezastąpiona. Jednak wanny wolnostojące są zazwyczaj drogie i nie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. Dlatego idealnym rozwiązaniem wydaje się wanna przyścienna, która z pewnością spełni nasze oczekiwania.

Świetne rozwiązanie dla mniejszych pomieszczeń

Wanny wolnostojące zalicza się do produktów, które można zainstalować w dowolnym miejscu łazienki. Jednak ich zakup wiąże się z dużym wydatkiem. Poza tym ich przeznaczeniem są większe pomieszczenia. Natomiast wanny przyścienne nadają się do każdego rodzaju pomieszczeń, a ich zakup wiąże się z mniejszymi pieniędzmi. Dużym udogodnieniem jest to, że można je zamówić w sklepie internetowym z armaturą łazienkową. Czym charakteryzuje się ten produkt? Jeden bok tej wanny jest dłuższy i tak wyprofilowany, że idealnie przylega do ściany. Do tego rodzaju wyrobów zalicza się zazwyczaj wanny dopasowane bokiem do ściennej powierzchni oraz wanny narożne. Dzięki takiej konstrukcji można zaoszczędzić sporo miejsca w łazience.

Wanna, która się sprawdzi w każdym miejscu

Inną korzyścią, jaką daje nam wanna przyścienna, jest możliwość dowolnego wyboru baterii. Jeżeli zdecydujemy się ustawić wannę przy ścianie, to bez problemu zamontujemy nad nią baterię klasyczną, a także podtynkową. Warto przy tym pamiętać, że wanny tego typu występują w wielu wersjach, różniących się od siebie kształtem i wymiarami. Dzięki temu łatwiej nam będzie wybrać produkt do każdego stylu łazienki oraz jej aranżacji. Ciekawostką jest fakt, że wanny przyścienne są dostępne również w formach kanciastych. Takie wersje z pewnością świetnie się sprawdzą w łazienkach o stylu nowoczesnym lub industrialnym. Natomiast wanna zaokrąglona znajdzie swoje miejsce w stylu retro.

Wanna dla osób lubiących oryginalne rozwiązania

Obecnie rynek armatury łazienkowej jest obficie zaopatrzony. Mamy możliwość zakupu różnych modeli wanien. Niektóre z nich odznaczają się wyjątkową elegancją i będą pasować do stylowych pomieszczeń. Jednak dla tych, którzy cenią sobie oryginalność, ciekawym rozwiązaniem będzie wanna przyścienna czarna z zewnątrz. Z pewnością sprawdzi się we wnętrzach białych lub jasnych. Podczas zakupu wanny musimy pamiętać o niezwykle ważnej kwestii. Trzeba zwrócić uwagę, czy posiada ona otwór przelewowy. Dzięki niemu nie zalejemy łazienki, gdyż otwór ten będzie odbierał nadmiar wody.

Udostępnij