pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

Lifestyle

Żaluzje fasadowe sterowane przewodowo i radiowo z systemem Smart Home

Żaluzje fasadowe sterowane przewodowo i radiowo z systemem Smart Home

Jeszcze parę lat temu rolety zewnętrzne były montowane tylko dla bezpieczeństwa, a więc jako ochrona przed włamaniem. Obecnie w wielu domach i mieszkaniach znajdują się żaluzje fasadowe, które nie tylko chronią domowników, ale też zapewniają im większą prywatność i dają poczucie intymności. Stanowią one też ciekawą dekorację, a dzięki możliwości podłączenia ich do systemu Smart Home można nimi sterować z dowolnego miejsca.

Żaluzje zewnętrzne – korzyści płynące z ich posiadania

Podstawową funkcją rolet fasadowych jest ochrona posiadłości przed włamaniem oraz wzrokiem sąsiadów czy przechodniów. Jednak to nie jedyne korzyści, jakie niosą ze sobą żaluzje. Dodatkowo stanowią one doskonałą barierę przed promieniowaniem UV. Oczywiście każdy pragnie mieć słoneczne mieszkanie czy dom, ale czasami światła jest za dużo, a wnętrze nagrzewa się szczególnie latem do bardzo wysokich temperatur. Funkcjonowanie w takich warunkach dla wielu jest problematyczne i uciążliwe, a szczególnie dla małych dzieci i osób starszych. Dzięki żaluzjom można regulować ilość światła, a tym samym nieco schłodzić pomieszczenie. Jak reguluje się żaluzje? Można to sprawdzić na stronie https://sunfas.pl/. Bardzo dużym atutem rolet zewnętrznych jest też zwiększenie komfortu termicznego w okresie zimowym, co oczywiście wpływa bezpośrednio na niższe koszty ogrzewania.

Czym powinny wyróżniać się wysokiej klasy rolety fasadowe?

Wysokiej jakości żaluzje zewnętrzne powinny przede wszystkim działać sprawnie, a więc system sterowania powinien być wysokiej klasy. Liczy się każdy detal, a więc nie tylko materiał, z którego rolety są wykonane, ale też sposób montażu czy możliwość podłączenia ich do systemu Smart Home. By mieć pewność, że sterowanie żaluzjami będzie płynne, a ich wygląd nie zmieni się pod wpływem działania czynników atmosferycznych, najlepiej wybrać rolety od doświadczonego i sprawdzonego producenta, który działa na rynku dłuższy czas.

Kiedy warto zdecydować się na montaż żaluzji zewnętrznych?

Rolety fasadowe są tak naprawdę dobrym rozwiązaniem w każdym domu i mieszkaniu bez względu na to, czy mieszka się na parterze, czy na wyższej kondygnacji. Z pewnością stanowią one ochronę przed włamaniem, a więc są nieocenione na parterze w oknach, drzwiach balkonowych i tarasowych oraz w przypadku dużych przeszkleń. Dzięki możliwości podłączenia ich do systemu Smart Dom można bezprzewodowo sterować nimi w trakcie pobytu w pracy czy na urlopie. Są one nieocenione w rodzinach, w których są dzieci, które znacznie szybciej zasypiają w zaciemnionych pomieszczeniach. Przydadzą się też w przypadku osób, które chciałby w sezonie zimowym zmniejszyć koszty ogrzewania.

Smart Home – żaluzje sterowane smartfonem

Żaluzje zewnętrzne mogą być sterowane na różne sposoby, a więc przewodowo i radiowo, ale też można je zintegrować z systemem automatyki pogodowej, jak i z systemem Smart Home. Ta ostatnia opcja jest szczególnie interesująca dla większości osób, bo wystarczy aplikacja i można z dowolnego miejsca zamykać i otwierać rolety w zależności od potrzeb. Smart Home to rozwiązanie dla nowoczesnych domów, w których dzięki inteligentnemu sterowaniu urządzeniami można znacznie ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie, a tym samym poprawić komfort życia. Nawet jeśli ktoś nie używa w danym momencie systemu Smart Dom, to warto wybrać takie żaluzje, które można do niego podłączyć. Nigdy nie wiadomo, czy w niedalekiej przyszłości taka opcja nie będzie przydatna, a wówczas nie trzeba będzie ponosić wyższych kosztów na wymianę rolet, a jedynie konieczne będzie ich podłączenie.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij