pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

Dom

Jak stworzyć przytulne wnętrze w mieszkaniu? Krótki przewodnik po branży projektowania wnętrz

Jak stworzyć przytulne wnętrze w mieszkaniu? Krótki przewodnik po branży projektowania wnętrz

Szacuje się, że przeciętna osoba spędza w czterech ścianach swojego domu ponad 60% życia. To pokazuje, jak bardzo istotne jest odpowiednie, przytulne wykończenie mieszkania. Jak stworzyć funkcjonalne wnętrze, które będzie miejscem odpoczynku i regeneracji? Oto kilka cennych porad, które ułatwią Ci rozplanowanie Twojego mieszkania!

Rozpocznij pracę od kartki i ołówka

Wiele osób rozpoczyna prace projektowe od kartki, ołówka i rozrysowania planu całego mieszkania. Wierne odwzorowanie poszczególnych pomieszczeń umożliwi łatwiejsze rozplanowanie umiejscowienia mebli czy innego rodzaju sprzętów RTV i AGD. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że możemy stworzyć dowolną ilość projektów, a następnie, w razie potrzeby, wprowadzać poprawki do poszczególnych elementów wystroju mieszkania. Nawet jeżeli nie posiadasz rozwiniętych umiejętności artystycznych, z pewnością warto spróbować samodzielnego naszkicowania projektu. W końcu to nic nie kosztuje, a można wiele zyskać!

Skorzystaj z pomocy projektanta wnętrz

Doskonałym pomysłem może być zlecenie opracowania projektu wnętrza w ręce firmy specjalistów. Firmy takie jak https://www.interior-artstudio.pl/, oferują kompleksowe projektowanie wnętrz w Lublinie i okolicach. Fachowcy posiadają spore doświadczenie i podchodzą do swojej pracy z pasją i zaangażowaniem. Proces projektowania rozpoczyna się od rozmowy, podczas której przekazujemy projektantowi nasze preferencje i potrzeby dotyczące mieszkania. Następnie specjaliści opracowują indywidualną propozycję projektu. Wszelkie elementy wystroju omawiane są z inwestorami w celu naniesienia poprawek, czy różnego rodzaju zmian. Efektem prac jest stworzenie wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju projektu wnętrza.

Zadbaj o właściwy dobór kolorów ścian i posadzek

Istnieje wiele cennych porad dotyczących doboru barw wykorzystywanych w mieszkaniu. Jasne kolory mogą spowodować wrażenie optycznego powiększenia powierzchni wnętrza. Ściany pomalowane w odcieniach bieli, czy szarości, z pewnością poprawią odbiór pomieszczenia. Jasne kolory warto stosować też na posadzkach, które będą odbijać światło, optycznie powiększając przestrzeń. Z kolei wrażenie przytulności zapewniają ciepłe barwy, na przykład odcienie koloru żółtego, pomarańczowego, czy czerwonego.

Podział mieszkania na strefy umożliwi bardziej skuteczny wypoczynek

Aranżując wnętrze domu lub mieszkania warto pomyśleć o wydzieleniu strefy dziennej, w której toczy się nasze życie w ciągu dnia. Powinny należeć do niej kuchnia oraz pokój dzienny, czyli przestrzeń służąca do gotowania, spożywania posiłków czy spotkań z rodziną i znajomymi. Z kolei efektywny relaks powinien odbywać się w strefie nocnej, do której przynależy część sypialniana. To pomieszczenie powinno sprzyjać wyciszeniu i regeneracji, dlatego warto zrezygnować z nadmiaru urządzeń elektronicznych, a w zamian za nie wyposażyć sypialnię w klimatyczne oświetlenie.

Liczne dodatki to sposób na przytulne wnętrze

Przytulne wnętrze z pewnością zapewni bardziej efektywny wypoczynek w domowym zaciszu. Aby mieszkanie nabrało ciepłego, przyjemnego klimatu przydatne mogą okazać się dodatki, takie jak przyjemne w dotyku poduszki, koce czy dywany. Pomieszczenie nabierze przytulności również dzięki wykorzystaniu kwiatów, wazonów, obrazów, ale także zasłon czy firanek. O właściwy klimat dba także odpowiednie oświetlenie. Mocne, ciepłe barwy z pewnością pozytywnie wpłyną na samopoczucie i będą atrakcyjnym elementem wystroju, który docenimy w codziennym życiu.

 Materiał zewnętrzny

Udostępnij