pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

DomOgród

Drewniane donice ogrodowe idealne także na taras

Drewniane donice ogrodowe idealne także na taras

Pięknie zadbany ogród jest wizytówką każdego domu. Warto zainwestować nieco czasu i wybrać wysokiej jakości ozdoby ogrodowe, które sprawią, że posesja będzie wyglądać jak z bajki. Oczywiście najpiękniej prezentują się zawsze żywe kwiaty, które mogą stanąć przed wejściem do domu, wzdłuż alejek ogrodowych i przy altanie. Jakie drewniane donice ogrodowe wybrać?

Jakie donice do ogrodu wybrać?

Ogrodowe donice wykonane są z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Muszą być one solidne, trwałe, a przy okazji eleganckie i stylowe. Warto zdecydować się na jeden rodzaj donic, aby cały ogród i posesja były spójne. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się drewniane donice ogrodowe, które znakomicie wpisują się w różne aranżacje. Drewno jest materiałem uniwersalnym, a więc pasuje praktycznie wszędzie. Do tego jest to naturalny produkt, a więc i ekologiczny. Zaletą drewnianych donic jest możliwość ich pomalowania i całkowitej zmiany wyglądu. Do tego prezentują się niezwykle okazale.

drewniane donice ogrodowe

Duże, małe i wiszące donice ogrodowe

W sklepach jest bardzo duży wybór donic ogrodowych. Można je dopasować do indywidualnych preferencji lub do wyglądu ogrodu. Donice ogrodowe znakomicie wyglądają także na tarasie czy balkonie. Nie zawsze potrzebny jest duży ogród, aby można było stworzyć przytulny klimat. Wystarczy niewielki metraż na balkonie, na którym ustawia się doniczki z różnymi kwiatami, ziołami czy nawet warzywami. W sklepach ogrodniczych dostępne są donice ogrodowe o różnym kształcie. Można znaleźć niewielkie doniczki na zioła, większe wiszące na kwiaty typu pelargonie lub duże donice, w których można posadzić kilka rodzajów kwiatków, aby kwitły w różnych miesiącach.

Sprawdź także: Nowoczesne donice ogrodowe

Duże drewniane donice ogrodowe – skrzynki

Każdy chce mieć piękny ogród, do którego z chęcią się przychodzi, aby odpocząć. Szczególnie pięknie wyglądają kwiaty w dużych donicach. Świetnym rozwiązaniem jest ustawienie drewnianych donic w kształcie skrzyń, w których można posadzić różnego rodzaju roślinność, nie tylko kwiaty, ale także ozdobne trawy, zioła czy nawet krzewy. Takie drewniane skrzynie będą znakomicie wyglądać przed wejściem do domu, a także przy altanie. Do zestawu można dobrać wiszące drewniane donice i małe doniczki, które będzie można postawić na parapecie czy w altanie na stoliku. Taki zestaw na pewno stworzy niepowtarzalny klimat. Dodatkowo drewniane donice ogrodowe doskonale będą współgrać z innymi meblami czy ozdobami ogrodowymi wykonanymi z różnych materiałów. Drewno pasuje do wszystkiego i ze wszystkim świetnie się komponuje.

OPALOWO

Udostępnij