pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

BudownictwoDom

Listwy podłogowe – jakie najczęściej kupują klienci?

Listwy podłogowe – jakie najczęściej kupują klienci?

Jakie listwy podłogowe wybrać? Które modele są efektowne i praktyczne? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Czy takie listwy trzeba jeszcze pomalować lub konserwować? Czy do ich montażu trzeba zatrudniać fachowców? Na te oraz na wiele więcej pytań można znaleźć odpowiedzi poniżej. Każdy, kto obecnie zmienia podłogi i listwy w swoich wnętrzach powinien poznać kilka cennych wskazówek.

Listwy podłogowe w przystępnej cenie

W popularnych sklepach budowlanych można znaleźć rozmaite listwy podłogowe. Listwy z płyty MDF, listwy drewniane, plastikowe – wybór jest duży i różnorodny, dlatego też każdy klient z pewnością znajdzie coś dla siebie. Warto wybrać listwy, które doskonale będą pasować do podłogi. Oczywiste jest to, że inne modele sprawdzą się przy winylowych panelach, a inne listwy powinno się dopasować do drewnianej podłogi. Naturalne, drewniane wykończenie podłogi jest bardzo efektowne, jednak dość kosztowne.

Dlaczego warto postawić na dobre jakościowo listwy?

Listwy przypodłogowe wyglądają schludnie i dodają elegancji całemu wnętrzu domu. Można po prostu wybrać naturalne listwy przypodłogowe z drewna w brązowym kolorze, o ile budżet na to pozwala. Można także zdecydować się na listwy plastikowe lub wykonane z płyty MDF, które są równie efektowne i zdecydowanie tańsze. Aktualnie moda jest na szerokie, wzorzyste listwy w kolorze białym. Takie pasują praktycznie do każdej podłogi, dlatego też klienci decydują się na nie zarówno przy panelach, jak i przy drewnianych podłogach, a niekiedy nawet przy płytkach ceramicznych.

Co warto wiedzieć o listwach?

Materiał listwy przypodłogowej jest zwykle wykonany z płyty pilśniowej z tworzywa sztucznego i metalu. Włókna z tworzywa sztucznego działają jak izolacja przed hałasem i ciepłem, jednocześnie zachowując wentylację. Metal zapewnia trwałość i stabilność. Oba materiały zapewniają ognioodporność i łatwość montażu. w zależności od gustu i budżetu. Trzeba postawić na najlepsze listwy przypodłogowe, by odpowiednio chronić powierzchnię ściany przed uderzeniami i zabrudzeniem. Owszem, można poszukać jeszcze innych rozwiązań, jednak trzeba przyznać, że każde pomieszczenie, które jest wykończone tego typu listwami prezentuje się znacznie lepiej.

Gdzie je kupić?

Jak wspomniano powyżej, listwy podłogowe można kupić w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Warto jednak postawić na sprawdzonych, doświadczonych producentów, którzy posiadają naprawdę dobre jakościowo listwy. Klienci będą mieli pewność, że posłużą one im przez wiele lat w nienagannym stanie. Najlepiej kupić listwy podłogowe w tym samym sklepie budowlanym, w których klienci decydują się na zakup podłogi. Dlaczego? Można na spokojnie sprawdzić, czy dany model listwy będzie pasował do konkretnej podłogi nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również, czy jest to ten sam materiał, czy wielkość listwy jest odpowiednia itp. Sprzedawcy w takich sklepach z pewnością podpowiedzą klientom, jakie listwy będą najlepsze, jak je zamontować do ściany itp.

Udostępnij