pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

Ogród

Własna siłownia w ogrodzie – przekonaj się, że dzięki niej dużo zmienisz

Własna siłownia w ogrodzie – przekonaj się, że dzięki niej dużo zmienisz

Najlepsze lekarstwo, które odpowiednio stymuluje umysł, wpływa korzystnie na samopoczucie i kondycję fizyczną to ruch. Osiadły tryb życia coraz bardziej wkrada się w codzienność i po cichu niszczy Twoje zdrowie, dlatego wybierz aktywność fizyczną. Wystarczy tylko 30 minut dziennie, by już po tygodniu poczuć ogromną różnicę.

Siłownie ogrodowe mają tę zaletę, że łączą pokolenia. Nowoczesne sprzęty są wyposażone w takie sekcje, które gwarantują sport i zabawę wszystkim członkom rodziny. Decydując się więc na taki dodatek do ogrodu, motywujesz wszystkich do aktywności i pokazujesz, że zdrowie jest dla Ciebie ważne. Poszukaj sprawdzone place zabaw – producent gwarantujący jakościowy sprzęt pozwoli Ci skomponować własną siłownię, odpowiadającą potrzebom całej rodziny.  

Aktywność na świeżym powietrzu – place zabaw to coś więcej niż myślisz

Każda aktywność jest ratunkiem dla organizmu, ponieważ osiadły tryb życia daje się we znaki nawet maluchom. Własna siłownia ogrodowa jest na wyciągnięcie ręki – nie musisz tracić czasu na dojazd, tylko korzystasz z ciekawej formy ruchu zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz i w dodatku dotleniasz cały organizm, ciesząc się ładną pogodą. Oto jak ruch na świeżym powietrzu wpływa na ciało i umysł:

  • poprawia kondycję fizyczną – dzięki ćwiczeniom pod chmurką poprawisz wydolność serca i układu krążenia, wzmacniając kondycję i siłę mięśniową,
  • redukuje stres – ruch na świeżym powietrzu dostarcza sporo bodźców, które oderwą się od codziennych problemów i obniżą skutecznie poziom napięcia,
  • gwarantuje dobry sen – ćwiczenia na uniwersalnym placu zabaw uregulują Twój cykl dobowy, będziesz szybko zasypiał, ponieważ dotlenisz mózg i prześpisz bez budzenia się w nocy odpowiednią ilość godzin, podczas których dobrze wypoczniesz,
  • wzmacnia układ odpornościowy – świeże powietrze i słońce uzupełnią Twój niedobór witaminy D i poprawią krążenie, wzmacniając cały układ immunologiczny,
  • zapewnia dobry humor – ćwiczenia fizyczne zawsze uwalniają endorfiny oraz inne hormony szczęścia, dlatego po treningu będziesz czuł się dobrze,
  • wyszczupla – ruch na świeżym powietrzu doskonale reguluje metabolizm oraz pomaga zrzucić zbędne kilogramy; 30 minut dziennie wystarczy, by zauważyć pierwsze efekty już po miesiącu – przekonaj się, że to działa!

Najnowsze badania mocno łączą aktywność na łonie przyrody z większą plastyką umysłu, co oznacza poprawę koncentracji. Okazuje się, że w wysportowanym ciele jest nie tylko zdrowy duch, ale także umysł. Sprawnej głowy potrzebujesz przecież do perfekcyjnego wykonywania swojej pracy, dobrego samopoczucia, planowania życia oraz sprawczości.

Twoja rodzina w akcji, czyli jak wspólna aktywność może Was uzdrowić

Zabawa i wspólne ćwiczenia z dziećmi to nie tylko czas spędzony razem, ale także bardzo ważny element budowania i utrzymywania dobrych relacji. Oto korzyści, jakie zyskasz, mając własny, rodzinny plac zabaw w ogrodzie.

  • Pozytywne wspomnienia – aktywność wykonywana razem to doświadczenie, które wszyscy członkowie rodziny będą długo pamiętać, jako coś przyjemnego.
  • Wzmocnienie więzi emocjonalnych – zabawa z dzieckiem sprawia, że czuje ono miłość, akceptację i uwagę ze strony rodzica, co prowadzi do silniejszej więzi między Wami.
  • Lepsza współpraca i komunikacja – ćwiczenia pod chmurką sprzyjają wspólnym rozmowom, słuchaniu i respektowaniu siebie nawzajem.
  • Emocjonalny i społeczny rozwój malucha – ruch na świeżym powietrzu jest ważny dla każdego, ale place zabaw są szczególnie istotne dla maluchów, ponieważ taka zabawa pozwala im poznawać własne możliwości oraz innych ludzi; wspólne zwisy, huśtanie się czy też zjazdy ze ślizgawki uczą empatii, rozwiązywania problemów i radzenia sobie z emocjami.

Własna siłownia ogrodowa to ważny element budowania zdrowia i sprawności, ale także miejsce, w którym może zdarzyć się wiele fajnych rzeczy. Już teraz sprawdź, jakie warianty będą odpowiednie dla Twojej rodziny i przekonaj się, że o zdrowie można dbać również w kreatywny sposób, angażując do ruchu całą rodzinę.

Udostępnij