pracowniaforma.pl

Blog tematyczny o domu, budownictwie i ogrodzie.

Ogród

Pawilon ogrodowy do małego i dużego ogrodu

Pawilon ogrodowy do małego i dużego ogrodu

W ogrodzie musi być miejsce do relaksu, rekreacji oraz dla roślin. Szczególnie strefa relaksu powinna być odpowiednio przemyślana. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie pawilonu ogrodowego, w którym będzie można schronić się przed słońcem, deszczem czy wiatrem.

Pawilon ogrodowy z roletą, moskitierą lub z oknami

Producenci oferują szeroką gamę pawilonów ogrodowych, które doskonale sprawdzą się w małych i dużych ogrodach. Jest to także fajne rozwiązanie podczas różnego rodzaju imprez plenerowych, w tym także ślubów w plenerze. Dostępne są pawilony o różnym kształcie, kolorze czy wielkości, dzięki czemu można je dopasować do aranżacji ogrodu czy własnych preferencji. Niektóre wykonane są z metalowej konstrukcji, a inne z drewnianej. Na dachu znajduje się materiał, który jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Ściany wykonane są z tego samego materiału, czasami niektóre modele mają przeszklone ścianki lub zamontowane są specjalne rolety chroniące przed wiatrem i deszczem.

Jaki pawilon ogrodowy wybrać?

Pawilon ogrodowy może być otwarty, pół zamknięty lub całkowicie zabudowany. Wybór należy dopasować do indywidualnych preferencji. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie pawilonu z dwoma ścianami otwartymi i dwoma zamkniętymi. W razie konieczności można w każdym momencie zamontować kolejne ścianki. Bardzo ważne podczas wyboru pawilonu jest sprawdzenie materiału, z jakiego został on wykonany. Konstrukcja jest najważniejsza i musi być bardzo stabilna. Jeśli jest to metalowy stelaż, to rurki muszą być grube i solidne tak, aby wiatr nie przewrócił konstrukcji. Dużą wytrzymałością charakteryzuje się drewniana konstrukcja, jednak minusem może być fakt, że taki pawilon ciężko będzie przenieść w inne miejsce. Oczywiście materiał, który pokrywa szkielet pawilonu, musi być nieprzemakalny i odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Będzie on wystawiony na działanie promieni słonecznych, a więc nie może blaknąć ani zmieniać koloru. Bardzo ważny jest naturalnie rozmiar pawilonu, który warto dopasować do ilości osób, które będą z niego korzystać. Warto zawsze wybrać nieco większy, aby podczas imprezy wszyscy goście mogli schronić się w środku.

Zalety pawilonu ogrodowego

Pawilon ogrodowy można szybko złożyć i rozłożyć. Jest łatwy do przeniesienia i znacznie tańszy od altany. Można go wykonać samodzielnie, choć modele dostępne w sklepach ogrodniczych można kupić w atrakcyjnych cenach, już nawet za niecałe 500 złotych. Doskonale chroni przed deszczem, słońcem i wiatrem, a przy tym wygląda bardzo ładnie i elegancko.

Udostępnij